Jdi na obsah Jdi na menu
 O víkendu 21.-22.10.2006 jsme vyrazili všichni na slovensko. Cíl cesty byly Bánovce nad Bebravou. Protože cesta trvala přes dvě hodiny, měl jsem i přestávky na proběhnutí.

Obrazek

V sobotu dopoledne jsme se šli podívat do města. Tam mě velice zaujal vodotrysk a kdybych nebyl na vodítku, tak by do něj nejspíš skočil.

Obrazek

Protože jsem musel být na vodítku, tak odpoledne jsem si to mohl vynahradit - šlo se na přehradu a já mohl volně běhat. Taky jsem jim hned na začátku vběhl do potoka a to pro jistotu hned dvakrát.

Obrazek

Pak jsem jako správný slídič pořád někde slídil, běhal v houštinách a to si můžete představit, jak jsem potom taky vypadal. Já byl šťastný, panička o poznání méně.

Obrazek

Obrazek

Přestože je už podzim, tak jsme cestou zahlédli kvést pampelišky. Bylo celkem teplo.

Obrazek

Panička fotila krásy podzimní krajiny a já se nerušeně proháněl v jejich okolí.

Obrazek

Obrazek

Ale to už jsme došli až k přehradě. V dálce bylo vidět hejno kačenek, ale byli vážně dost daleko. Mě spíš zaujali dva plavci, kteří si klidně plavali ve vodě. Jak rád bych se k nim přidal, ale panička se měla na pozoru.

Obrazek

Obrazek

I zde bylo co fotit, ale to už nás zaujal pták, který se každou chvíli potopil pod vodu - byla to potápka. Protože byla blíž, tak jsme se k ní přiblížili. Museli jsme být ale potichu, protože Verča ji jednou vyplašila a ona se podplavala dál od břehu. Pak se ale naštěstí vrátila.

Obrazek

Obrazek

Ale tam mě již panička neuhlídala a já vletěl do vody znova. Tentokrát jsem se namočil víc a to už jsem byl skoro suchý. Cestou zpátky jsem neoschnul a panička mě musela nejdřív venku aspoň trochu vyčesat a pak jsem musel do vany. Taky mě museli vyfénovat, protože bych sám do večera neuschnul. Byl jsem zase nádherný pesan. Taky jsem večer potkal pěknou černou kokřici. Moc jsem se líbil jejím páníčkům, tak na mě moje žalovala, jak jsem vypadal před dvěma hodinama. Druhý den už jsme nikam moc nešli, jen po sídlišti, ale holky chtěly jít na prolízačky a já tam nasál nosem známou vůni. V zemi bylo alespoň deset děr a v jedné z nich - myš. Snažil jsem se jí vyhrabat, ale nešlo to, běhal jsem od jedné díry k druhé a nakonec jsem to vzdal.

Obrazek

U babičky se do mě pustily holky a vyparádily mě. No vypadal jsem jak nějaká fifinka.

Obrazek

Po obědě jsme se sbalili a vyrazili zpátky k domovu. Zase jsem se mohl proběhnout po lese a pak už byl rád, že jsme konečně zase doma.


zpět