Jdi na obsah Jdi na menu
 Dne 11.11.2006 jsme po obědě vyrazili na Kraví Horu, kde je hvězdárna a planetárium. Tam jsme "odložili" holky na pohádku a my vyrazili na průzkum okolí.

Obrazek

Prý tu mají výběh s překážkami a páníčci mě chtěli trochu vyzkoušet. Po chvíli hledání jsme ho konečně našli. Bylo tam již pár psů a mě místo překážek zajímalo těch hóóódně různých pachů. Takže jsem to nejdřív musel trochu oběhat a pak jsem se teda podvolil a některé překážky po dlouhém přemlouvání vyzkoušel. Nejdřív mě táhli přes jakousi lávku, sice nechápu k čemu mi to bude, ale budiž. Je fakt, že když jsem si to přeběhl několikrát, tak mě to i začalo bavit.

Obrazek

Obrazek

Pak tam bylo "áčko". To už jsem musel sám trochu přidat, abych ji vyběhl, ale i to se mi povedlo. Nafotili sice spoustu fotek, ale hodně bylo rozmazaných. Vyfotit mě v pohybu, to je umění.

Obrazek

Pak jsem se docela pobavil, protože panička chtěla, abych přeskakoval nízký překážky. Způsobně jsem se na povel posadil vedle její nohy, rozběhli jsme se a.... já překážku obešel. Tak mě panička předváděla, jak se skáče přes překážky. To byla docela sranda. Panička skákala přes překážky a já běžel....vedle překážek. Po několikerém paniččině výkonu jsem se tedy uvolil a za její velké radosti jsem začal skákat podle ní. Jen ty vyšší se mi opravdu nechtělo

Obrazek

Ale to už jsme se přesunuli k jakýmsi zaraženým kůlům do země. To mi něco připomínalo, protože panička mě, když jsem byl menší, dávala stejný povel "slalom" a to jsem musel procházet pod jejíma nohama a ona přitom šla. Tady mě ale stejně musela u každýho kůlu navést, jinak jsem byl totálně v koncích. A to prý je na to nějaká soutěž, agility se to jmenuje a psi to probíhají velmi rychle. Já bych se tam asi zasukoval.

Obrazek

A poslední překážku "proskakování kruhem" jsem už odmítl úplně. Páneček mi jím prohazoval klacky a já jej stejně podběhl, co bych se namáhal. Panička mě pak dokonce vzala a kruhem mě doslova prohodila. Stejně jsem tím proskočit nechtěl. A to tam pak přiběhl jakýsi voříšek a proskakoval jím z jedné strany na druhou. No na to se přece nebudu dívat.

Obrazek

Když už jsme se notně unavili, vykročili jsem dál prozkoumávat okolí hvězdárny. Narazili jsme na hromady spadaného listí, to bylo něco pro mě, za chvíli jsem s listím zcela splýval, neboť se mi nalepilo na kožich.

Obrazek

Pak jsem se jal očichávat jakousi věc. Prý to jsou sluneční hodiny, ale rozhodně jsem na nich nepoznal kolik je hodin. Že by to bylo tím, že bylo pod mrakem?

Obrazek

Ještě jsem obešli pár kupolí, ze kterých se dá pozorovat obloha, ale to už vyšly holky a jelo se domů. Byl to zase jeden super strávený den.

Obrazek


zpět